Dieta sokowa i wyciskanie soku metodą cold press

Dieta sokowa lub też inaczej mówiąc detoks sokowy to idealny sposób na oczyszczenie organizmu oraz zrzucenie paru kilogramów. Jednakże, ponieważ w swoim założeniu taki detoks oznacza wyłączne picie soków co najmniej przez kilka dni – trzeba zadbać o ich dobrą jakość, odpowiedni dobór owoców oraz techniki wyciskania soków. Tylko w ten sposób dieta będzie naprawdę skuteczna.

1. Detoks sokowy najlepiej przeprowadzać w sezonie, kiedy dostęp do dobrej jakości warzyw i owoców jest łatwiejszy. Jeśli chcemy przeprowadzić detoks o innej porze roku – lepiej postawić na zdrowe soki cold press i nie bawić się w samodzielne wyciskanie za pomocą sokowirówki.

2. Aby w odpowiedni sposób dostarczać organizmowi witamin przez te kilka dni diety – warto poczytać o tym, z czego powinny składać się soki, aby dieta miała szansę być efektywna. Alternatywą są już przygotowane soki z dokładną instrukcją co do tego, kiedy i w jakiej ilości powinny być wypijane.

3. Ogromne znaczenie ma to, jak wyciskane są soki. Obecnie najlepszą metodą jest technika cold press – najpierw owoce czy też warzywa są rozdrabniane zimnym ostrzem, a następnie sok jest wyciskany z zastosowaniem prasy hydraulicznej.

Tłoczenie na zimno jest najlepsze!

Jest najlepsze, bo pozwala wycisnąć z owoców wszystko co najlepsze w maksymalnej możliwej dawce. W efekcie uzyskujemy wyrazisty smak i moc witamin w produkcie najwyższej jakości, który ma w sobie wszelkie składniki odżywcze. Spożywanie takich soków znacząco wpływa na nasze samopoczucie, a także na nasze zdrowie.

Zapraszamy na naszą stronę: https://naturacoldpress.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *