Przygoda dzieci z literkami

Building blocks on wooden background,Colorful wooden building blocks

Odpowiedni rozwój dziecka to bardzo ważny temat, do którego należy podejść z odpowiedzialnością, bowiem ma on bardzo duży wpływ na przyszłość maleństwa. Umiejętność pisania i czytania to podstawowe wartości, bez których nie sposób przetrwać w dzisiejszych czasach. W procesie nauczania dzieci należy wziąć pod uwagę, że nowsze pokolenia są w pewnym sensie bardziej inteligentne i mają bardziej rozwiniętą intuicję, oraz kreatywność. Podążając starymi sposobami nauczania nie zapewnimy dzieciom odpowiedniej stymulacji, skutkując w obniżeniu potencjału dziecka, a także uszkodzeniu ich stanu emocjonalnego.

Nauka literek nie musi być wcale nudna. Nie jest rekomendowane dla dzieci siedzenie godzinami w ławkach, zmuszanie ich do uczestniczenia w zabawach, w których nie chcą one uczestniczyć, a także interakcja z nieodpowiednimi dla nich rówieśnikami. Powinno się dać dzieciom całkowitą wolność jeśli chodzi o wybór zabawy, tempo uczenia się, lub miejsce. Różnorodne zabawki do nauki literek będą tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem żeby zachęcić dzieci do nauki. Nie mogą to być rzeczy nudne i takie, które im nie odpowiadają. Różnorodność pomaga dzieciom rozwinąć wysoki poziom wyobraźni, który jest coraz bardziej potrzebny w rozwijającym się świecie. Odpowiednia stymulacja pomoże w produkcji połączeń nerwowych w mózgu, a za tym idzie zwiększenie poziomu inteligencji. Odpowiednie wyrażanie swoich emocji jest tutaj również bardzo ważne.

To wszystko nie znaczy jednak, że powinniśmy dziecko zostawić same w pokoju, wrzucić tam milion zabawek i gier, i zająć się swoimi sprawami. Pilnowanie dzieci jak najbardziej jest tutaj potrzebne, jednak z wyrozumiałością. Ciekawa interakcja rodzica lub opiekuna z dzieckiem podczas nauko/zabawy może przyspieszyć proces uczenia się, a także poprawienia pamięci przez dzieci. Pozytywne emocje wraz z nauką tworzą długotrwałe wspomnienia, które łatwiej zapamiętać.

Zabawki edukacyjne i wspomagające naukę literek znajdziecie tutaj: https://www.zielonezabawki.pl/zun_m_Zabawki_Nauka-literek-i-cyferek-1998.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *