Meksyk wycieczka – przerwij nudę w pracy


Nudę i zmęczenie zimowe przerwiesz wycieczką do Meksyku! Koniecznie przeczytaj, co Cię czeka w tym egzotycznym miejscu. Przedstawiamy największe atrakcje turystyczne i radzimy, kiedy zaplanować podróż.

Kiedy podróżować do Meksyku?


Ze względy na klimat, lepiej zaplanować urlop od grudnia do lutego – właśnie wtedy, gdy u nas za oknem jest szaro i zimowo. Przylatujemy do kraju, w którym świeci gorące słońce na tle błękitnego nieba. Kraj ten jest kolorowy i takie też będą nasze wakacje.

Meksyk wycieczka – co warto zobaczyć?


Oczywiście egzotyczne rośliny i zwierzęta. Zobaczysz tutaj flamingi, które żyją w swoim naturalnym środowisku. Żyją tutaj także kajmany, lamparty, węże boa, wielkie żółwie oceaniczne i wiele innych. Plaża w Tulum jest jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Znajduje się obok Parku Narodowego, co tworzy nieskażony przez człowieka krajobraz przyrodniczy. Jedną z największych atrakcji w Meksyku jest dorobek Majów. To tutaj znajdują się ruiny prekolumbijskiego miasta Majów Chitzen Itza. Znajduje się tutaj miasto Indian. Przy wybrzeżach miasta Cancun na Morzu Karaibskim jest Podwodne Muzeum. Można je podziwiać podczas nurkowania, a także płynąc łodzią ze szklanym dnem.

Niepowtarzalny klimat Meksyku


Niezapomniane będą wieczorne występy muzyków ulicznych. Kuchnia meksykańska inaczej smakuje niż u nas. Najpopularniejsze danie – tortilla ma niepowtarzalny smak. Magiczny klimat tworzą: kolorowe sombrero, widowiskowe zawody rodeo, rajskie plaże, kryształowa jaskinia i najwyższy most świata. Wszystko to przemawia za tym, żeby spędzić urlop w Meksyku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *