Jak wybrać fotel gamingowy?

Fotel gamingowy już na stałe wpisał się w standardowy wystrój pokoju każdego gracza. Mało kto wyobraża sobie obecnie długo godzinne granie w gry na starym, zupełnie nieprzystosowanym do tego celu fotelu biurowych, który to przecież praktycznie każdy jeszcze kilka lat temu miał przed swoim monitorem.
Jak jednak wybrać dobre krzesło gamingowe? Okazuje się, że nie jest to takie proste.

Kwestia ergonomii

Każdy użytkownik komputera wie, jak bardzo dotkliwe dla ciała bywa zbyt długie siedzenie przed monitorem. A z drugiej strony każdy miłośnik wirtualnej rozrywki wie, jak bardzo ciężko jest się oderwać od wciągającej fabuły i niezwykłej historii rozgrywającej się właśnie na ekranie monitora.
Czy da się pogodzić te dwa światy? Zdecydowanie tak, trzeba tylko posiadać odpowiednio dobrze zbudowany fotel dla gracza, który będzie posiadał wszystkie niezbędne funkcje, które wpływać będą na ergonomię.
Jakie to funkcje? Przede wszystkim możliwie największą liczna różnego rodzaju ustawień i regulacji. Każdy człowiek jest inny, tak samo, jak różne bywają używane biurka. Dlatego tez dobre fotele gamingowe powinny mieć możliwość ustawienia swoje pozycji w każdym możliwym aspekcie. Nie tylko zwykłej wysokości i ewentualnie poziomu pochyleni, jak mają to w zwyczaju robić zwykłe krzesła obrotowe. Wymagane jest to, aby korekcie poddane mogły być takie elementy jak zagłówek, poduszka pod lędźwiami, oraz co bardzo ważne, podłokietniki.

Kwestia wygody

Wybierając fotel gamingowy, nie można jednak zapominać o kwestii wygody. Kupienie krzesła zdrowego, który jednak nie będzie dawał żadnej wygody, szybko spowoduje jego odstawienie pod ścianę.
Dobrej jakości wygodne krzesło dla gracza to przede wszystkim duże i miękkie siedzisko, a także odpowiednio wentylowane oparcie, które zapewni odprowadzanie ciepła i zapobiegnie zapoceniu pleców.
Nie można podczas wyboru zapominać także o dobrej jakości materiałach produkcyjnych, ponieważ ich obecność znacząco przedłuży poprawne działanie fotela i zapobiegnie zbyt szybkiemu się go zniszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *