Materace dla niemowlaków

Dziecko po urodzeniu większość czasu spędza śpiąc. Także nieco starsze niemowlę ma w ciągu dnia kilka drzemek. Kilkuletnie dzieci, mimo że nie śpią już w trakcje dnia, to jednak nocny sen jest czasem ich intensywnej regeneracji i rozwoju. Dlatego warto zadbać o jakość tego, na czym śpi dziecko. Materace dla dzieci zatem to zakup, który należy dobrze przemyśleć.

Jakie materace są do wyboru?

Na rynku oferowane obecnie są materace dla dzieci różnego typu. Zwykle są to materace do łóżeczek o wymiarach 60×120 cm. Takie bowiem łóżeczka najczęściej kupowane są przez młodych rodziców. Jednak w ofercie znajdziemy także inne wymiary.

Jak materiał wybrać?

Najbardziej popularne są materace piankowe, ich zaletą niewątpliwie jest fakt, iż najczęściej są to materace najtańsze. Nie oznacza to jednak, że są one gorszej jakości. Wszystko zależy od tego jak gruba będzie wybrana przez nas pianka. Równie popularne są ostatnio materace kokosowe, wykonane z włókna kokosowego, które ma właściwości antybakteryjne. Jego odmianą są materace piankowo kokosowe, lub materace z jednej strony kokosowe a z drugiej wykonane z łuski gryczanej, która dostosowuje się do ciała.
Najdroższe ale też bardzo dobre jakościowo są materace lateksowe. Produkowane są one z mleczka kauczukowego, a wewnątrz posiadają specjalne kanaliki odprowadzające powietrze, dzięki czemu taki materac jest przewiewny i niezwykle higieniczny.
Materace dla niemowląt powinny odznaczać się średnią twardością, powinny być elastyczne ale nie mogą się odkształcać.

Materace do wózków

Małe dziecko sporo czasu spędza także w wózku, dlatego należy się również zastanowić jak wybierać materace do wózków. Podstawowy materac do wózka głębokiego najczęściej jest piankowy, do wózków spacerowych również wkłada się nierzadko specjalne materace – wkładki, dzięki którym dziecku jest wygodniej podczas spaceru. Często wykonane są one z pięknych materiałów w ciekawe wzory i są dodatkową ozdobą naszej spacerówki.

Sprawdź ofertę sklepu Badumshop: https://badumshop.com/pl/14-materace

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *